Ogrzewanie akumulacyjne

oferta firmy Automatik Elektrociepło

Chociaż nazwa systemu brzmi trochę dziwnie, to starsi Parafianie z pewnością pamiętają dawne piece kaflowe – nagrzane kafle oddawały ciepło nawet po wygaszeniu ognia. Na podobnej zasadzie działają nowoczesne elektryczne piece akumulacyjne – nocą prądem z tzw. taniej taryfy (tańsza od dziennej o ok. 50%) nagrzewają znajdujące się w nich specjalne bloki, które następnie według zapotrzebowania utrzymują temperaturę i wilgotność w kościele na pożądanym poziomie. Możemy dzięki temu uzyskać w tygodniu niższą temperaturę (jest mniej osób na mszach), np. pomiędzy 3-7 stopni Celsjusza, zaś na niedzielę temperatura samoczynnie się podnosi do ok. 10-13 stopni. W zimie wszyscy przychodzą do kościoła w kurtkach i widać, że dla dużej części osób jest wewnątrz za ciepło, jednak obecnie nie ma możliwości regulacji. Piece mają za zadanie przede wszystkim regulować temperaturę i wilgotność tak, by wewnątrz panowało uczucie ciepła. Cały system jest sterowany automatycznie z uwzględnieniem warunków wewnątrz i na zewnątrz, czyli tzw. pogodynka. Dzięki temu będzie możliwość pełnego wyregulowania zapotrzebowania cieplnego dla poszczególnych pomieszczeń, np.: piwnice pod kościołem będą tylko osuszane i lekko ogrzane tak, by nie ziębiły reszty budynku, w kawiarence podobnie – wyższa temperatura (np. pokojowa) będzie w niedziele i przy okazji użytkowania sali, w kancelarii i zakrystii będzie temperatura nieco wyższa niż w kościele, zaś w świątyni jw. Osobną kwestią jest plebania, czyli I i II piętro nad kaplicą – tutaj temperatura musi być stosunkowo wyższa z racji na to, iż są to pomieszczenia mieszkalne, użytkowe i gościnne. Należy przyjąć utrzymanie w mieszkaniu ks. Proboszcza temperatury pokojowej, na poziomie gościnnym zaś nieco niższej z możliwością regulacji, np. cieplej w niedziele i podczas przyjmowania gości.

W ofercie przygotowanej przez firmę Automatik powstają niezależne obiegi ciepła – kościół i kancelaria z piwnicami, sala kawiarenki, I i II piętro plebanii. Całość instalacji będzie wykonana przez fachowców możliwie nieinwazyjnie i estetycznie.

Piece są niewielkie, wizualnie bardzo eleganckie – białe, bez żadnych zdobień itp., zaś przede wszystkim są sprzętami wysokiej klasy wiodącej firmy Stiebel Eltron.

DRODZY PARAFIANIE!

Mamy głęboką nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się przeprowadzić tę dużą inwestycję i w przyszłości zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy. Ze względu na pandemię nasze rezerwy finansowe zostały mocno nadszarpnięte. Do realizacji inwestycji brakuje ok. 70 tysięcy złotych. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie tego dzieła
poprzez ofiary na tacę i wpłaty na konto:

Parafia Rzymskokatolicka Dzieciątka Jezus
ul. Czarnieckiego 15
01-548 Warszawa

22 1020 1026 0000 1302 0371 4615

tytułem: darowizna na cele kultu – ogrzewanie*


* – wpłaty z tytułu „na cele kultu” odlicza się od dochodu w rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym

WIĘCEJ SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI O SYSTEMIE PIECÓW AKUMULACYJNYCH NA STRONIE FIRMY:

https://elektrocieplo.pl/