RELIKWIE ŚW. RITY

Relikwie św. Rity (ex tunicae – z habitu) zostały wprowadzone do kościoła Dzieciątka Jezus 22 maja 2017 roku podczas dorocznej uroczystości o godz. 18.00. Kościół szczelnie wypełnili pielgrzymi. Liturgii przewodniczył ówczesny Proboszcz ks. kan. Paweł Piotrowski, koncelebrował wraz z nim wikariusz ks. Jerzy Zychla.

Relikwie zostały umieszczone w ozdobnym relikwiarzu. Obecnie są na stałe eksponowane w kaplicy przy wejściu do kościoła.

Obecna była także p. Halina Szymanko – inicjatorka kultu św. Rity w naszej parafii (na pierwszym zdjęciu z ks. Piotrowskim).

Istnieje możliwość uczczenia przez pocałowanie przy okazji comiesięcznych nabożeństw lub na indywidualną prośbę (zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii).

MODLITWA DO ŚW. RITY

Święta Rito, Patronko spraw trudnych, Orędowniczko w sytuacjach beznadziejnych, cudna gwiazdo świętego Kościoła naszego, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatanów, lekarko chorych, pociecho strapionych, wzorze prawdziwej świętości, ukochana Oblubienico Chrystusa Pana naznaczona cierniem z korony Ukrzyżowanego. Z głębi serca czczę Ciebie i zarazem błagam módl się za mną, o uległość woli Bożej we wszystkich przeciwnościach mojego życia. Przybądź mi z pomocą, o święta Rito i spraw, abym doznała skutków Twej opieki, by modlitwy moje u tronu Bożego stały się skuteczne. Wyproś mi wzmocnienie wiary, nadziei i miłości, szczerego i dziecięcego nabożeństwa do Matki Bożej oraz łaskę… (wymienić ją). I to spraw, abym zwyciężywszy wszelkie przeszkody i pokusy, mogła dojść kiedyś do nieba i tam Ci dziękować i wiecznie cieszyć się towarzystwem Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen.