[subtitle type=”4″ subtitle_content=”O AKCJI PACZKI 2020 SŁÓW KILKA…”]

Kolejny Adwent przed nami. To szczególny czas przygotowania na przyjście Jezusa Chrystusa. Rozważamy to przyjście w dwóch aspektach: Paruzji, czyli przyjścia na końcu czasów, oraz w tajemnicy Wcielenia – Bożego Narodzenia.
Jest to także czas, gdy w Kościele organizowane jest wiele akcji dobroczynnych. Pomimo pandemii nie chcemy pozostawić podopiecznych naszej parafialnej Caritas bez żadnego wsparcia. To ponad trzydzieści osób w różnym wieku, o różnych potrzebach spowodowanych najczęściej chorobami, sędziwym wiekiem lub złą sytuacją materialną. We wszystkie niedziele Adwentu będzie można nabyć opłatki wigilijne, ozdoby bożonarodzeniowe oraz ręcznie robione świece z prawdziwego pszczelego wosku. Cały dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na paczki świąteczne. Jak w latach ubiegłych przy figurze św. Antoniego będzie możliwość złożenia darów materialnych (najbardziej pożądane: słodycze dla dzieci, cukier, mąka, ryże, kasze, inna żywność o długim terminie przydatności, konserwy rybne i mięsne, różnego rodzaju przetwory, produkty kosmetyczne). Datki pieniężne prosimy składać do skarbony przy św. Antonim lub na konto tytułem „na cele charytatywne”.

Osoby chcące indywidualnie przygotować paczkę dla któregoś z podopiecznych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem (tel. lub SMS pod nr 602-315-705).

Jeszcze dwa słowa o tegorocznych świecach. Nie będą to tradycyjne świece produkowane przez ogólnopolską Caritas, gdyż z powodu pandemii zarząd zrezygnował wyjątkowo z ich produkcji. Świeczki są w 100% naturalne, pachną prawdziwym pszczelim woskiem a ich wygląd powoduje, że mogą być pięknym podarunkiem dla bliskich.

WESPRZYJ AKCJĘ CARITAS „PACZKI 2020”

Parafia rzymskokatolicka Dzieciątka Jezus, ul. Czarnieckiego 15, 01-548 Warszawa

konto: 22 1020 1026 0000 1302 0371 4615
tytułem: darowizna na cele charytatywne

Obszar działania Parafialnego Oddziału Caritas Parafii Dzieciątka Jezus:

Teren parafii ma kształt czworoboku, który jest ograniczony ulicami Potocką i Mickiewicza, torami kolejowymi oraz Wisłą. W wyjątkowych sytuacjach wspieramy osoby spoza tego terenu (np. w jakiś sposób związane z parafią).

Potrzebujesz wsparcia lub znasz kogoś, komu możemy pomóc?

Skontaktuj się z ks. Proboszczem:
602 – 315 – 705