22 maja 2017 roku do kościoła Dzieciątka Jezus zostały wprowadzone relikwie św. Rity. Jest to maleńki fragment habitu Patronki spraw trudnych.
W ozdobionym różami metalowym relikwiarzu są eksponowane przy słynącym łaskami obrazie w kruchcie kościoła. Istnieje możliwość uczczenia przez pocałowanie przy okazji comiesięcznych nabożeństw lub na indywidualną prośbę (należy się zgłosić w zakrystii lub kancelarii).

MODLITWA DO ŚW. RITY

Święta Rito, Patronko spraw trudnych, Orędowniczko w sytuacjach beznadziejnych, cudna gwiazdo świętego Kościoła naszego, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatanów, lekarko chorych, pociecho strapionych, wzorze prawdziwej świętości, ukochana Oblubienico Chrystusa Pana naznaczona cierniem z korony Ukrzyżowanego. Z głębi serca czczę Ciebie i zarazem błagam módl się za mną, o uległość woli Bożej we wszystkich przeciwnościach mojego życia. Przybądź mi z pomocą, o święta Rito i spraw, abym doznała skutków Twej opieki, by modlitwy moje u tronu Bożego stały się skuteczne. Wyproś mi wzmocnienie wiary, nadziei i miłości, szczerego i dziecięcego nabożeństwa do Matki Bożej oraz łaskę… (wymienić ją).

I to spraw, abym zwyciężywszy wszelkie przeszkody i pokusy, mogła dojść kiedyś do nieba i tam Ci dziękować i wiecznie cieszyć się towarzystwem Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen.