KAPLICA Z ŁASKAMI SŁYNĄCYM OBRAZEM

 

 

Łaskami słynący obraz św. Rity jest na stałe eksponowany w kaplicy przy wejściu do kościoła. Umieszczony jest w specjalnej szkatule po lewej stronie ołtarza. Obraz otaczają wota składane w tym miejscu od pięćdziesięciu lat. Obok umieszczone w ozdobnym relikwiarzu relikwie habitu św. Rity.

Wystrój kaplicy stanowią centralnie umieszczony wizerunek Jezusa Miłosiernego, obraz św. Judy Tadeusza w ozdobnej drewnianej ramie, poniżej gablota z wotami ofiarowanymi temu Świętemu. Rok temu w kaplicy umieszczono niewielki wizerunek św. Jana Pawła II oraz relikwiarz krwi św. Papieża.

Ołtarz drewniany versus Deum, regularnie służy jako ołtarz Adoracji w czwartki i piątki. W trakcie realizacji jest nowe tabernakulum do kaplicy św. Rity.

Po lewej stronie znajduje się wysokiej klasy fisharmonia używana przy okazji nabożeństw w kaplicy (Msze Święte, chrzty, śluby).

Przed kratą zabezpieczającą kaplicę umieszczony jest świecznik wotywny, klęczniki i ławki. Na wprost ołtarza na drewnianym cokole figura św. Antoniego z Dzieciątkiem Jezus – dawniej po prawej stronie ołtarza a pierwotnie na ołtarzu.