Okres Zwykły

Gościmy

Strona główna arrow Nasz parafialny modlitewnik
Mamy modlitewnik!

Prymas Tysiąclecia, Stefan kardynał Wyszyński, gdy zakładał naszą parafię Dzieciątka Jezus, pozostawił dla niej program. Znajdują się w nim m. in. słowa:

Modlitewnik Parafii Dzieciątka Jezus

Pragniemy ożywić nabożeństwo do Dziecięctwa Bożego... Niech parafia Dzieciątka Jezus pielęgnuje w sobie te ideały Dziecięctwa Bożego. Niech będzie parafią dzieci, które tu mają sie czuć szczególnie bezpiecznie. Niech nowa świątynia parafialna, która ma powstać będzie żywym pomnikiem chwały dla Dziecięctwa Bożego.

W naszej świątyni, od jej konsekracji (25 czerwca 2006 r.), w prezbiterium mamy figurkę Dzieciątka Jezus. Ten szczególny znak, skłania nas do adoracji Boga, który stał się człowiekiem, przyszedł na świat aby nas zbawić. Kult Dzieciątka Jezus rozpowszechniony jest w licznych świątyniach na całym świecie, a także w Polsce. Nasza świątynia jest pod wezwaniem Dzieciątka Jezus, dlatego też gorąco pragniemy podjąć te dzieła, które powierzył nam Prymas Stefan kardynał Wyszyński - ożywić kult Dziecięctwa Bożego w tym naszym „Warszawskim Betlejem”. Staramy się wypełniać program Prymasa Tysiąclecia. Aby pomóc wiernym, nie tylko z naszej parafii, w jego szerzeniu na płaszczyźnie modlitewnej przygotowaliśmy „Modlitewnik parafii Dzieciątka Jezus”. Jest w nim wiele modlitw do Dzieciątka Jezus, nowenna, litanie, koronki, godzinki, a także modlitwy odmawiane za dzieci nienarodzone (duchowa adopcja).
Modlitewnik można otrzymać w zakrystii.


 
© 2018 Parafia Dzieciątka Jezus w Warszawie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.