Okres Wielkanocny

Logowanie

Zaloguj się, jeśli masz u nas swoje konto:

Nie pamiętam hasła

Gościmy

Do obejrzenia

Galeria zdjęć

Podgląd naszej galerii

zimowa_wycieczka18_20130304_1072696024.jpg
Strona główna
Ogłoszenia VI Niedzieli Zwykłej - 11 lutego 2018 r.


Jutro - 12 II - rozpoczniemy spotkania nowego kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych, którzy w tym roku chcą zawrzeć sakrament małżeństwa. Spotkania będą na sali na I piętrze - nad zakrystią - o godz. 19.00.

W najbliższą środę - 14 lutego - rozpoczniemy Wielki Post. W Środę Popielcową Msze św. będą o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 17.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. po Liturgii Słowa będzie obrzęd posypania głów popiołem. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły, czyli nie spożywamy pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek jemy do syta, pozostałe ograniczając także co do ilości pokarmów.

W czwartek od godz.16.00 adoracja i o godz. 18.00 Msza św. o uzdrowienia i uwolnienia od udręczeń i zniewoleń szatańskich z modlitwą egzorcystyczną.

W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo „Drogi Krzyżowej” będzie o godz. 17.15. W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo „Gorzkich Żali” będzie o godz. 17.00.

W sobotę o godz. 17.15 będzie Różaniec włączony w ogólnopolską Krucjatę Różańcową za naszą Ojczyznę.

Są wolne intencje mszalne na najbliższe dni. Można je zamawiać po Mszy św. w zakrystii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” na str. 12 wywiad z lekarzem, który od 20 lat zajmuje się badaniem cudów w sanktuarium Matki Bożej w Lourdes. Na str. 3 tekst pt. „Polska walczy o prawdę” o tym, dlaczego obecnie odsłonił się cały arsenał kłamliwych określeń, które mają służyć pisaniu antypolskiej historii. W tygodniku „Idziemy” na str. 14 wywiad z abp. Henrykiem Hoserem pt. „Walka o życie trwa” o tym, że wrogiem ludzkiej rozumności i przyzwoitości jest niewiedza i brak dobrej woli. Na str. 38 wywiad z ojcem Jackiem Salijem pt. „Pytania o spowiedź” o tym, że za parę dni Wielki Post i warto go zacząć od sakramentu pokuty. W tygodniku „Gość Niedzielny” na str. 16 o tym, że dzień postu, pokuty, modlitwy i popiołu zderzy się w tym roku z raczej frywolnymi walentynkami, i co z tego wyniknie dla naszej duchowości? Na str. 40 „Jak bronić dobrego imienia Polaków?”. Są również nowe wydania pism dla dzieci.

W sobotę był pogrzeb ś.p. Barbary Balcerzak, która bardzo gorliwie pracowała dla naszej parafii, m.in. w naszej kancelarii… Módlmy się w jej intencji.

 
© 2018 Parafia Dzieciątka Jezus w Warszawie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.