Okres Zwykły

Logowanie

Zaloguj się, jeśli masz u nas swoje konto:

Nie pamiętam hasła

Gościmy

Do obejrzenia

Galeria zdjęć

Podgląd naszej galerii

zimowa_wycieczka30_20130304_1990033425.jpg
Strona główna
Ogłoszenia I Niedzieli Adwentu - 3 grudnia 2017 r.


Dziś rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe. Rekolekcjonista ks. prof. Stanisław Ormanty ze Zgromadzenia Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, wybitny biblista, autor wielu książek - dziś, na każdej Mszy św. prowadzi nauki wstępne. W poniedziałek i we wtorek następne nauki na Mszy św. o godz. 9.00 dla dorosłych oraz o godz. 18.00 dla dorosłych, dla dzieci i młodzieży. Spowiedź rekolekcyjna jutro i we wtorek od godz. 8.30 i 17.30. Na zakończenie rekolekcji będzie można podjąć Duchową Adopcję dzieci poczętych i już zagrożonych uśmierceniem.

Dziś na każdej Mszy św. święcimy opłatki na Wigilię. Opłatki przygotowały Siostry ze Zgromadzenia św. Józefa. Siostry rozprowadzają opłatki przy wejściu do kościoła.

W Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom możemy włączyć się przez nabywanie na stół wigilijny świec Caritas Polska. Świece rozprowadzamy przy wejściu do kościoła i w zakrystii po 7 zł. Kto ofiaruje więcej włączy się również w przygotowanie paczek na święta dla dzieci, chorych i rodzin potrzebujących wsparcia z naszej parafii.

Dziś o godz. 16.00 Różaniec i spotkanie grup modlitewnych Żywego Różańca i Hospicjum, o godz. 18.00 zaś Msza św. i spotkanie przed bierzmowaniem.

• Roraty - Msza św. czuwania adwentowego od środy będzie w dni powszednie o godz. 7.00.

W czwartek o godz. 16.00 adoracja i o godz. 18.00 Msza św. o uzdrowienia i uwolnienia od udręczeń i zniewoleń szatańskich z modlitwą egzorcystyczną.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” na str. 14 wywiad z Ojcem Leonem Knabitem pt. „Adwent to nie wczasy” o sposobach dobrego przeżycia Adwentu. Na str. 9 o obecnych ideologicznych atakach złego ducha, by niszczyć katolicką tożsamość. Na str. 44 o bardzo groźnych skutkach zdrowotnych dla tych, którzy ulegają modzie na tatuaż. W tygodniku „Niedziela” na str. 10 o istocie uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, którą obchodzimy 8 grudnia oraz o objawieniach Matki Bożej Bernadecie Soubirous w Lourdes w 1858 roku. Na str. 24 o nowym Programie Duszpasterskim dla Kościoła w Polsce związanym z darami Ducha Świętego. W tygodniku „Gość Niedzielny” na str. 16 o tym, czym różni się wiara mężczyzny i kobiety. Na str. 22 o tym, dlaczego pokolenie nastolatków z komórką w ręku jest najmniej religijną generacją w historii oraz o lampionach roratnich. Jest nowe wydanie watykańskiego „L’Osservatore Romano” oraz pismo „Miłujcie się” - a w nim m.in. rozważania: „Fatima i Cud nad Wisłą”, „Co nas czeka po śmierci” i „Owoce czystości przedmałżeńskiej”.

 
© 2018 Parafia Dzieciątka Jezus w Warszawie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.