Okres Zwykły

Logowanie

Zaloguj się, jeśli masz u nas swoje konto:

Nie pamiętam hasła

Gościmy

Do obejrzenia

Galeria zdjęć

Podgląd naszej galerii

20121001_1470476553_suchowola02.jpg
Strona główna
Ogłoszenia XXXII Niedzieli Zwykłej - 12 listopada 2017 r.•
Dziś po Mszy św. wieczornej uczniowie Szkoły Muzycznej przedstawiają w naszym kościele koncert związany ze Świętem Niepodległości.

W następną niedzielę o godz. 11.45 będzie Msza św. i spotkanie przed I Komunią dla grupy parafialnej.

We wtorek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Akcji Katolickiej.

W czwartek o godz. 16.00 adoracja i o godz. 18.00 Msza św. o uzdrowienia i uwolnienia od udręczeń szatańskich z modlitwą egzorcystyczną.

• Wypominki za naszych zmarłych można zgłaszać po każdej Mszy św. w zakrystii, a także w dni powszednie w kancelarii. Wypominki roczne są w każdą niedzielę o godz. 10.15 i o 10.30 w każdą niedzielę jest Msza św. za wszystkich zmarłych z modlitwy wypominkowej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. We wszystkich tygodnikach wiele ważnych tekstów o obchodach Święta Niepodległości. Nadto, w tygodniku „Idziemy” na str. 8 tekst pt. „Przykład pociąga” o tym, jak podjęty w Polsce „Różaniec do Granic” już znajduje naśladowców w Europie. Na str. 9 rozważanie pt. „Amok trwa” o niegodnych działaniach, zachęcających ludzi o skłonnościach depresyjnych do aktów samobójczych. W tygodniku „Niedziela” na str. 8 o tegorocznym Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który obchodzimy pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Na str. 9 o książce ks. prof. Waldemara Cisło „Imigranci u bram” w której autor, przewodzący polskiej sekcji pomocy prześladowanym za wiarę, pisze o dzisiejszej zagładzie chrześcijan w konkretnych miejscach świata i wskazuje środki ratunkowe. W tygodniku „Gość Niedzielny” na str. 28 o sakramencie bierzmowania, który nie może być traktowany jako wydarzenie jednorazowe, lecz ma być codziennym wołaniem o dary Ducha Świętego, by rozwijać się w wierze. Na str. 78 relacja z Francji, gdzie sąd nakazał usunięcie krzyża z pomnika Jana Pawła II. Jest nadal pismo „Miłujcie się” - a w nim m.in. rozważania: „Fatima i Cud nad Wisłą”, „Co nas czeka po śmierci” i „Owoce czystości przedmałżeńskiej”.

Dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Włączamy się w modlitwę i pomoc materialną dla prześladowanych chrześcijan na całym świecie, którzy masowo są zabijani, wyrzucani ze swych domów i ojczyzn tylko dlatego, że nie chcą wyrzec się Chrystusa. Dziś także w naszej świątyni po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na pomoc dla nich.

 
© 2018 Parafia Dzieciątka Jezus w Warszawie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.