Okres Zwykły

Logowanie

Zaloguj się, jeśli masz u nas swoje konto:

Nie pamiętam hasła

Gościmy

Do obejrzenia

Galeria zdjęć

Podgląd naszej galerii

20160516_1177618341_sdm_rzym_2000-11.jpg
Strona główna
Ogłoszenia XXVII Niedzieli Zwykłej - października 2017 r.

 

• Nabożeństwa Różańcowe są w październiku o godz. 17.15.

Dziś o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie dla grupy przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, którzy przyjmą 20 października. Dziś, również o godz. 19.00 spotkanie wolontariuszy ŚDM na plebanii przy ul. Mierosławskiego.

W poniedziałek o godz. 19.00 drugie spotkanie nowego kursu przedmałżeńskiego na sali na I piętrze. Jutro, także o godz. 19.00, spotkanie przed bierzmowaniem dla dorosłych.

W czwartek od godz.16.00 adoracja i o g. 18.00 Msza św. o uzdrowienia i uwolnienia od udręczeń szatańskich z modlitwą egzorcystyczną.

W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla osób modlących się korzystając z brewiarza.

Są wolne intencje mszalne, także o g. 18.oo, na ten i na następne tygodnie.

• Wypominki za naszych zmarłych można zgłaszać po każdej Mszy św. w zakrystii, a także w dni powszednie w kancelarii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” na str. 8 rozważanie pt. „O Różańcu nigdy dosyć”, czyli o sile i owocności modlitwy szczególnie polecanej przez Maryję we wszystkich uznanych objawieniach. Na str. 9 o „ojkofobii”, czyli o niechęci, a nawet o odrazie do własnej wspólnoty rodzinnej, narodowej i religijnej. Można odnieść wrażenie, że różni celebryci III Rzeczypospolitej wręcz prześcigają się, by okazać pogardę wobec polskiego społeczeństwa i Kościoła w Polsce, szczególnie za granicą. W tygodniku „Niedziela” na str. 3 i 18 o budzeniu Europy Chrystusowej, czyli o kongresie w Polsce z udziałem 40 wybitnych intelektualistów z całego świata, którzy będą rozważać, co czynić, by przezwyciężyć agresywne wprowadzanie w Europie idei obcych chrześcijaństwu. Na str. 17 o filmie naszego parafianina Michała Kondrata pt. „Dwie korony”, który 13 X wchodzi na ekrany kin i jest pierwszym filmem ukazującym całościowo życie świętego Maksymiliana Kolbe. W tygodniku „Gość Niedzielny” na str. 18 o tym, co mogą zrobić rodzice, gdy ich dorastające dzieci zaczynają tracić wiarę lub przestają uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej. Na str. 6 o przejmującym filmie dokumentalnym pt. „Proroctwo” o iskrze z Polski, która przemieni świat. Jest nowe wydanie pisma „Miłujcie się”.

Dziś po każdej Mszy św. zbierane są do puszek składki, by budować żywy pomnik św. Janowi Pawłowi II, wspierając uzdolnioną młodzież. Dziękujemy wolontariuszom z grup parafialnych, którzy zbierają nasze ofiary.

 
© 2018 Parafia Dzieciątka Jezus w Warszawie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.