Okres Zwykły

Logowanie

Zaloguj się, jeśli masz u nas swoje konto:

Nie pamiętam hasła

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Do obejrzenia

Galeria zdjęć

Podgląd naszej galerii

pielgrzymka_do_sokolki1_20121001_1252180830.jpg
Strona główna arrow Kapłani
Kapłani
PROBOSZCZ:
Ks. Paweł Piotrowski

Ks. Paweł Piotrowski


WIKARIUSZE:
Ks. Jerzy Zychla

Ks. Jerzy Zychla

Mam na imię Jerzy (ps. ks. Broda) i pochodzę z warszawskiego Mokotowa, gdzie przeżywałem swoje dzieciństwo i młodość. Kiedyś chciałem zostać leśnikiem, ale nic z tego nie wyszło. Miałem zawsze zainteresowania związane z lasem i przyrodą, co pomaga mi w widzeniu Boga w codzienności. Bardzo lubię wędrówki turystyczne (Podlasie, Bieszczady).
Niezbadane są wyroki Boże, bowiem dopiero w szkole średniej zacząłem odkrywać powołanie do kapłaństwa. Wcześniej nie przypuszczałem, że zostanę księdzem. Bardzo podoba mi się mój patron św. Jerzy. Legenda mówi, że walczył ze smokiem, którego zwyciężył. W życiu tak jest, że trzeba potykać się z wieloma "smokami". Dodam jeszcze, że bardzo lubię nosić brodę i miałem ją "od zawsze". Gdybym ją zgolił to byłbym nie do poznania.


 Ks. Wojciech Wróblewski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ks. Wojciech Wróblewski
Urodziłem się 18 grudnia 1976 r., w coraz bardziej znanej miejscowości - Sokółka, gdzie mieszkali moi rodzice i dwóch młodszych braci. Tam też ukończyłem szkołę podstawową, a następnie liceum zawodowe. Po maturze pracowałem w firmie zajmującej się zarządzaniem dróg. Moje plany wiązałem jednak ze wstąpieniem do wojska. Po ukończonej służbie wojskowej postanowiłem wstąpić do Seminarium Duchownego. Ponieważ wcześniej byłem raczej mało wierzący, moja decyzja była znacznym zaskoczeniem dla Rodziny i znajomych. W trakcie studiów w Wyższym Seminarium Duchownym w Warszawie postanowiłem zrobić przerwę, aby mieć więcej czasu na zastanowienie się, czy to na pewno ta droga. Święcenia kapłańskie przyjąłem dopiero w 2004 roku i zostałem posłany do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ursusie. Moja posługa była związana głównie z dziećmi i młodzieżą (ukończyłem pedagogikę resocjalizacyjną, a teraz jestem na studiach doktoranckich). Na terenie parafii nie było szkoły, dlatego uczyłem religii w sądziedniej parafii św. Józefa, w szkole podstawowej z oddziałami integracyjnymi. W 2008 r. zostałem posłany do parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie Bemowie. Tu także pracowałem z dziećmi i młodzieżą. Uczyłem też religii w gimnazjum i liceum. Sprawowałem Msze św. z udziałem dzieci, tzw. urodzinowe, które zamawiali rodzice w rocznicę urodziń dziecka oraz Msze w rocznice przyjęcia sakramentu małżeństwa, z oprawą liturgii dostosowaną do jubileuszu. Uważam, że Msza św. powinna być radosna, tak jak wiara, starałem się, abyśmy tworzyli pełną radości i ciepła rodzinną atmosferę, gdzie każdy, szczególnie, gdy ma trudne chwile, zawsze czuje się potrzebny.
Moją pasją są sportowe motocykle. W pierwszej parafii związałem się ze środowiskiem motocyklistów. Spotykaliśmy się na Mszach św. w Starej Iwicznej. W parafii na Bemowie organizowałem Msze św. z udziałem motocyklistów dla mieszkańców dzielnicy i okolic. Wspólnie organizowaliśmy dla dzieci pokazy motocyklowe, ogniska, przyejażdżki motocyklami. Od 26 sierpnia 2012 r. jestem w naszej parafii Dzieciątka Jezus i tu także będziemy organizować podobne spotkania dzieci i rodziców...
Bardzo proszę wszystkich o modlitwę, abym pozostawał wierny Panu Bogu. Ufam, że pozwoli nam wspólnie pójść Jego drogą.  Z darem modlitwy za wszystkich parafian.
 
 

Ks. Józef Stachera

Oto, co ks. Józef mówi o sobie:
„Jeśli będziecie mieli wiarę jako ziarnko gorczycy to powiedzie tej górze: przenieś się stąd tam a przesunie się (Mt. 17:20).
Wiara nie polega tylko na wiedzy, na uznaniu jakiejś prawdy, ale jest związana z uczynkami. A więc trzeba nią żyć. Trzeba często odwagi, aby się nie wstydzić wiary w Boga. Wiara jest darem, jest łaską, podobnie jak powołanie kapłańskie czy zakonne. Często wspominam i wracam do dziecięcych lat, kiedy wspólnie z rodzicami, Bronisławą i Władysławem oraz dwiema siostrami i bratem klękaliśmy do wspólnej modlitwy. Atmosfera domu rodzinnego wypełnionego modlitwą, wiarą i miłością do Ojczyzny, patriotyczne wychowanie (mama - sanitariuszka w Powstaniu Warszawskim, ojciec - żołnierz i więzień obozów) ukształtowały moje życie na drodze do kapłaństwa. Życie, w którym najważniejsza była Msza św., czytanie Pisma Świętego, różaniec, Ruch Światło i Życie (oazy), a także wędrowanie w Warszawskich Pielgrzymkach na Jasną Górę. Pielgrzymowałem do naszej Matki, i nadal to czynię, 32 razy!
Przez długie lata uczyłem religii w szkołach średnich. Wstąpiłem do Metropolitarnego Seminarium Duchownego w Warszawie i w 1992 r. przyjąłem święcenia kapłańskie z rąk ks. Prymasa Józefa kardynała Glempa. Zostałem skierowany do pierwszej mojej parafii św. Szczepana w Raszynie. Tak już prawie 23 lata trwa moja duszpasterska służba Bogu i ludziom w kolejnych parafiach. Byłem duszpasterzem w parafiach pw. św. Rafała i Alberta w Warszawie, Matki Bożej Królowej Świata w Warszawie, Najświętszego Serca Jezusa w Ursusie i św. Franciszka z Asyżu w Warszawie. A teraz będę służył Wam, drodzy parafianie od Dzieciątka Jezus. Serdecznie wszystkich pozdrawiam z prośbą i z pamięcią w modlitwie.

 

Ks. Jan Szymborski
     REZYDENT
Ks. Jan Szymborski
Syn Wacława i Alicji z Biernackich, ur. 13 sierpnia 1922 r. w Ustanowie k. Zalesia Górnego. Wyświęcony na kapłana przez abp. Stefana Wyszyńskiego w kościele Zbawiciela 17.XII.1950 r. Pełnił funkcję wikariusza kolejno w parafiach: Kocierzewie (Diec. Łowicka), w Grójcu, w Grodzisku Mazowieckim i w parafii św. Barbary w Warszawie. Następnie pracował w Wydziale Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej Warszawskiej. 9.I.1971 roku objął jako proboszcz parafię Dzieciątka Jezus w Warszawie. Na własną prośbę zrezygnował z funkcji proboszcza w 1985 roku.  W kwietniu 1999 roku został mianowany egzorcystą diecezjalnym.
 
© 2015 Parafia Dzieciątka Jezus w Warszawie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.