IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 8 maja 2022

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 8 maja 2022

 1. Dziś Kościół obchodzi niedzielę Dobrego Pasterza. Jest to czas szczególnej modlitwy za wszystkich powołanych do służby Bogu. Tradycyjnie możemy także wesprzeć nasze seminarium duchowne poprzez udział w kweście prowadzonej w kruchcie po zakończeniu Mszy Świętych. W imieniu seminarzystów składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.
 2. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o 17.30.
 3. Dziś o 19.00 katecheza dla dorosłych w kościele.
 4. Jutro uroczystość św. Stanisława przeniesiona z niedzieli. Msze według porządku dnia powszedniego.
 5. W piątek 13 maja rozpoczniemy nowennę przed odpustem św. Rity. Modlitwy nowennowe codziennie po Mszy o 18.00. Intencje można zapisywać i składać do skrzynki w kruchcie.
 6. W sobotę w naszej parafii odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach przygotowujących się na spotkanie z Chrystusem.
 7. W przyszłą niedzielę podczas sumy o 10.30 zaśpiewa Schola bł. Władysława (w repertuarze tradycyjne pieśni wielkanocne i chorał gregoriański).
 8. W przyszłą niedzielę na godzinę 10.30 zapraszamy osoby przygotowujące się do bierzmowania. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne w kościele.
 9. W przyszłą niedzielę o 19.00 parafialna grupa artystyczna zaprasza na program pt. Poetycka majówka. Szczegóły na plakatach.
 10. W sobotę 21 maja o godz. 12.00 będziemy przeżywać rocznicę I Komunii Św. Dzieci pragnące wziąć udział w Mszy rocznicowej prosimy zgłaszać w zakrystii.
 11. W niedzielę 22 maja obchodzić będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Rity. Przy kaplicy św. Rity została umieszczona skrzynka na intencje modlitewne – można zaznaczyć, czy mają być polecane w czasie nowenny czy podczas sumy odpustowej. Prosimy zapisywać intencje czytelnie i możliwie zwięźle.
 12. W związku ze zbliżającym się odpustem prosimy o Wasze zaangażowanie w organizację tego święta (pomoc w generalnym sprzątaniu, upieczenie ciast, udział w asyście procesyjnej). Zapisy w zakrystii – szczegóły na plakatach.
 13. Powstaje film dokumentalny o bł. ks. Jerzym Popiełuszce. Osoby, które posiadają zdjęcia i wspomnienia z czasu jego posługi w naszej parafii proszone są o pilny kontakt z zakrystią.

ZAPOWIEDZI:

Piotr ZAREMBA, kawaler, oraz Martyna Maria WYSZOMIRSKA, panna – obydwoje z parafii tutejszej – zapowiedź I