III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 1 maja 2022

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 1 maja 2022

1. Dziś I niedziela miesiąca – adoracji Najśw. Sakramentu od 14.30 do 17.30.

2. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj – czas szczególnej czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o 17.30.

3. Jutro o 18.00 Msza wypominkowa. Nabożeństwo za zmarłych po Eucharystii.

4. 2 maja obchodzimy w Polsce Święto Flagi, zaś 3 maja Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Zachęcamy do wywieszenia flag oraz modlitwy w int. Ojczyzny.

5. We wtorek 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte o 7.00, 8.00, 12.00, 17.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe bezpośrednio po Mszy o 17.00.

6. Uroczystość I Komunii Świętej odbędzie się w sobotę 14 maja o 10.00 i 12.00, zaś w sobotę 21 maja o godz. 12.00 będziemy przeżywać rocznicę I Komunii Św. Dzieci pragnące wziąć udział w Mszy rocznicowej prosimy zgłaszać w zakrystii.

7. W niedzielę 22 maja przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Rity. Święto poprzedzi nowenna od 13 maja. Pragniemy, by był to czas naszej wspólnej modlitwy w ważnych dla was sprawach. Przy kaplicy św. Rity została umieszczona skrzynka na intencje modlitewne – można zaznaczyć, czy mają być polecane w czasie nowenny czy podczas sumy odpustowej. Prosimy zapisywać intencje czytelnie i możliwie zwięźle. Osoby pragnące zaangażować się w organizację wydarzeń związanych z odpustem prosimy o kontakt z zakrystią (szczegółowe informacje na gablocie).

8. W czwartek odprowadziliśmy na ostatnią drogę naszą parafiankę śp. Jadwigę ROGOCKĄ. Wieczny odpoczynek…

ZAPOWIEDZI: Jakub Mikołaj RATAJ, kawaler z parafii tutejszej, oraz Marta DUBOWSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II
____________________________________________________________________
PRZED NAMI DOROCZNE ŚWIĘTO NASZEJ WSPÓLNOTY– ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚW. RITY Z CASCII
Chcemy, by był to czas wspólnej modlitwy oraz radości z tego, że jesteśmy jedną parafialną rodziną.
Razem podziękujmy Bogu za wszelkie łaski, którymi obdarza nas przez wstawiennictwo św. Rity. Główna Msza Święta odbędzie się o godz. 18.00 i zakończy się (o ile pogoda pozwoli) procesją z Najświętszym Sakramentem wokół pl. Inwalidów. W dniu odpustu chcemy przygotować stoisko z różami i dewocjonaliami oraz strawę dla ciała z myślą o osobach przybywających do nas nierzadko z daleka. W przededniu uroczystości planujemy projekcję filmu oraz koncert muzyki organowej.

W czym potrzebujemy Waszej pomocy?

• rozprowadzanie przed kościołem róż i dewocjonaliów,
• przygotowanie ciast na sobotę i niedzielę,
• obsługa punktu z kawą, herbatą i ciastem po zakończeniu Mszy (przed kościołem lub w kawiarence),
• przygotowanie liturgii (czytania, modlitwa wiernych, asysta procesyjna, baldachim),
• pomoc w przygotowaniu kościoła na uroczystość (generalne sprzątanie w tygodniu),

Obsługa punktów z różami i ciastami będzie podzielona na dyżury w zależności od osób mogących poświęcić swój czas.
LICZYMY NA WASZĄ POMOC – ZAPISY W ZAKRYSTII