I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21 lutego 2021 r.

1. Dziś pierwsze Gorzkie Żale o godz. 17.15. Podczas nabożeństw będą głoszone nauki pasyjne. Transmisja na YouTube.
2. Dziś o 19.00 w kościele katecheza dla dorosłych.
3. W poniedziałek (22 lutego) o godz. 18.00 Msza św. wotywna i nabożeństwo ku czci św. Rity. Intencje mszalne można zgłaszać w zakrystii. Będzie możliwość nabycia róż oraz dewocjonaliów. Transmisja na YouTube.
4. W środę próba chóru o 19.00 na plebanii przy ul. Mierosławskiego 6. Osoby zainteresowane dołączeniem do chóru prosimy o kontakt z p. organistą.
5. W piątki Wielkiego Postu w naszym kościele będą dwie Drogi Krzyżowe: pierwsza bezpośrednio po Mszy o 17.00, druga o godz. 19.00 połączona z adoracją krzyża.
6. Przy konfesjonale jest wystawiony krzyż do prywatnej adoracji poprzez przyklęknięcie lub pokłon. Obok są wyłożone rachunki sumienia dla dorosłych oraz osób starszych. Tak jak w latach ubiegłych ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony przy krzyżu oraz w piątki na tacę.
7. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu i potrwają cztery dni. Nauki wygłosi ks. dr Łukasz Przybylski.
8. W kruchcie Caritas wystawił kosze na żywność do paczek świątecznych. Jest także możliwość złożenia datku do skarbony św. Antoniego. Od przyszłej niedzieli będzie także kiermasz charytatywny. Pod opieką naszego oddziału Caritas jest około 30 osób, które dzięki Waszej hojności otrzymują różnego rodzaju wsparcie.
9. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na nasz oddział Caritas Parafii Dzieciątka Jezus. W ten sposób można wesprzeć rozmaite inicjatywy dobroczynne prowadzone w naszej wspólnocie. Ulotki z informacją jak wypełnić odpowiednie rubryki w druku PIT znajdują się w kruchcie.
10. Za tydzień kwesta do puszek na Misje AD Gentes.