Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa 27 grudnia 2020

przez

1. W środę 30 grudnia rozpoczniemy doroczne nabożeństwo czterdziestogodzinne adoracji Najświętszego Sakramentu będące przygotowaniem do odpustu parafialnego. Po Mszy o 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy, zakończenie przed Mszą o 17.30.
W czwartek, 31 grudnia, adoracja od rana do Mszy Świętej za zakończenie „starego roku” o godz. 17.00. Przy okazji tej Eucharystii odbędzie się podsumowanie duszpasterskie i ekonomiczne roku 2020. Po Mszy nabożeństwo dziękczynno-błagalne z „Te Deum”. Z racji obostrzeń nie będzie wieczornej adoracji oraz Mszy o północy.
2. W Nowy Rok – 1 stycznia 2021 – nasza wspólnota obchodzi dzień odpustu parafialnego ku czci Macierzyństwa Maryi – Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte według porządku niedzielnego. Sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. Krzysztof Adamski – wicerektor WMSD w Podkowie Leśnej, okolicznościową homilię wygłosi ks. diakon Stanisław Kijewski – nasz parafianin. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy od. 14.30 do 17.50. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
3. Od Nowego Roku ulega zmianie porządek mszy w dni powszednie. Rano: 7.00, 7.30, 8.00; wieczorem: 17.00 i 18.00.
4. Wizyta duszpasterska, czyli „Kolęda”, rozpocznie się po Nowym Roku. Odbędzie się w następującej formie:
– w dni powszednie będą dodatkowe Msze Św. w intencji mieszkańców konkretnych ulic i domów,
– po mszach spotkania informacyjne, po których księża pojadą poświęcić zgłoszone mieszkania;
5. Po zgłoszeniu telefonicznym do ks. Proboszcza będzie także możliwość „kolędy” w tradycyjnej formie.
6. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Mirosława BALCERKA oraz śp. Natalii KOZIK. Wieczny odpoczynek…

udostępnij