II Niedziela Adwentu 6 grudnia 2020

przez

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja w kaplicy od zakończenia Mszy św. o 13.30 aż do mszy wieczornej.
2. Dziś po Mszy o 13.30 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.
3. Dziś po Mszy o 18.00 katecheza dla dorosłych.
4. Trwa kiermasz Caritas, z którego dochody przeznaczone są na przygotowanie paczek dla podopiecznych naszej Caritas i osób potrzebujących wsparcia. Dziś dostępne są: świece woskowe, świece ręcznie zdobione, wianki świąteczne, sianko wigilijne, pobłogosławione opłatki oraz specjalne, zgodne z wielowiekową polską tradycją zielone opłatki dla zwierząt. Jest także możliwość zamówienia choinek. Dary do paczek i datki można składać w koszach i skarbonie pod figurą św. Antoniego. Dziękujemy za każdy gest wsparcia tych dzieł.
5. Zapraszamy na Msze Święte roratnie w dni powszednie o godz. 6.40.
6. W poniedziałek Msza Święta wypominkowa o godz. 18.00, czytanie wypominek wyjątkowo podczas Eucharystii.
7. W poniedziałek o godz. 20.00 Akatyst ku czci Bogurodzicy wprowadzający w obchód uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Będzie także transmisja na YouTube. Serdecznie zapraszamy.
8. We wtorek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o: 6.40, 8.00, 12.00, 17.00 i 18.00. Po Mszy w „Godzinie łaski” zaśpiewamy Godzinki. Transmisja na YouTube o 12.00.
9. Adwentowy dzień skupienia odbędzie się w sobotę 19 grudnia. Szczegółowy rozkład nabożeństw w nowej gazetce – do pobrania przy głównym wejściu.
10. Jest dużo wolnych intencji mszalnych w tygodniu oraz pod koniec roku i w Święta Bożego Narodzenia. Intencje można zamawiać w zakrystii.
11. Bardzo prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na to, co dzieje się w kościele. W minionym tygodniu została po raz kolejny zniszczona puszka i skradziono składane do niej przez Was drobne ofiary na utrzymanie kościoła. W związku z tym incydentem jedna z rodzin parafii ufundowała nowy świecznik wotywny z solidną skarboną, za co serdecznie dziękujemy.
12. W czwartek odbył się pogrzeb śp. Janiny Haraszewskiej. Wieczny odpoczynek…

udostępnij