I Niedziela Adwentu 29 listopada 2020

przez

1. Dziś rozpoczynamy Adwent. W dni powszednie Adwentu Msze Święte roratnie o godz. 6.40. Nie będzie Mszy św. o 7.30, zaś wieczorem pozostaje dotychczasowy rozkład mszy wieczornych: 17.30 i 18.00. Osoby, które zamówiły w grudniu intencje na wieczór proszone są o kontakt z zakrystią.
2. Pobłogosławione opłatki wigilijne są dostępne po każdej Mszy Św. w zakrystii lub u p. Organisty.
3. We wszystkie niedziele Adwentu w kruchcie będzie odbywać się kiermasz świec z pszczelego wosku oraz ozdób bożonaro-dzeniowych. W ten sposób będziemy zbierać datki na paczki dla przeszło trzydziestu podopiecznych parafialnej Caritas. Tradycyjnie można także przynieść zakupione produkty do koszy pod figurą św. Antoniego. Można także włączyć się w to dzieło składając ofiarę do skarbony lub na konto z dopiskiem „na cele charytatywne”.
4. W niedziele 6 i 20 grudnia o godz. 19.00 ks. Andrzej poprowadzi katechezy dla dorosłych. Zapraszamy.
5. W niedzielę 6 grudnia o godz. 13.30 Msza Święta i spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci rozpoczynających przygotowanie do I Komunii Świętej.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, pierwsza sobota
i pierwsza niedziele miesiąca:
w piątek nabożeństwo ku czci Serca Bożego po Mszy o 18.00. spowiedź od 6.40 do 8.00 i od 17.30,
w sobotę nabożeństwo do Serca Maryi po Mszy o 8.00,
w niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu od zakończenia mszy o 13.30 aż do godz. 18.00.
7. Adwentowy dzień skupienia odbędzie się 19 grudnia. Dokładny rozkład nabożeństw będzie podany za tydzień w nowej gazetce.
8. W zakrystii mogą się zgłaszać uczniowie klas ósmych i starszych oraz osoby pragnące przygotować się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
9. W poniedziałek święto św. Andrzeja Apostoła – patrona naszego rezydenta ks. Andrzeja Persidoka. Solenizant będzie sprawował Mszę Świętą o godz. 18.00.
10. Dziś kwesta do puszek na seminarium.

udostępnij