Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 22 listopada 2020

przez

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego. Z tej racji po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Bożemu. Transmisja na YouTube.
2. Dziś o 18.00 Msza Święta wspólna za wstawiennictwem św. Rity z Cascii. Po Eucharystii nabożeństwo i błogosławieństwo róż. Intencje mszalne można zgłaszać w zakrystii. Transmisja na YouTube. Serdecznie zapraszamy.
3. W sobotę o godz. 18.00 po Mszy Świętej błogosławieństwo nowego wieńca adwentowego, świecy roratniej i opłatków wigilijnych. Opłatki będą dostępne przez cały Adwent przy okazji Mszy Świętych a ofiary zasilą tegoroczny fundusz Caritasu.
4. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. To czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. W dni powszednie Adwentu roraty o godz. 6.40.
5. We wszystkie niedziele Adwentu w kruchcie będzie odbywać się kiermasz świec z pszczelego wosku oraz ozdób bożonarodzeniowych. W ten sposób będziemy zbierać datki na paczki dla przeszło trzydziestu podopiecznych parafialnej Caritas. Tradycyjnie będzie można także przynieść zakupione produkty do koszy pod figurą św. Antoniego. Można także włączyć się w to dzieło składając ofiarę do skarbony lub na konto z dopiskiem „na cele charytatywne”.
6. Za tydzień kwesta do puszek na seminarium.
7. Nasz parafianin – Stanisław Kijewski, syn Wiesława i Grażyny, alumn 6 roku WMSD, 30 listopada przyjmie święcenia diakonatu. Prosimy całą wspólnotę o modlitwę w Jego intencji.

udostępnij