XXVIII Niedziela Zwykła 11 października 2020 r.

1. Dziś obchodzimy Dzień Papieski. Mamy możliwość wsparcia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która jest żywym pomnikiem św. Jana Pawła II. Kwesta odbywa się w kruchcie kościoła i jest połączona z loterią przetworów i innych „z proboszczowskiej spiżarni”. Zachęcamy do udziału i dziękujemy za wsparcie stypendystów Fundacji.
2. Dziś przy ołtarzu są wystawione relikwie św. Jana Pawła II – zachęcamy do prywatnej modlitwy za Jego wstawiennictwem w intencji naszej parafii.
3. Dziś o 19.00 drugi koncert festiwalowy pt. „Florete flores quasi lilium”. Wystąpi Schola Cantorum Beati Vladislai pod dyr. Piotra Ulricha. Zespół zaśpiewa także podczas Mszy Św. o 18.00. Szczegóły na plakatach, serdecznie zapraszamy.
4. Od dziś przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe. Imiona i nazwiska zmarłych można zgłaszać po Mszach Świętych w kancelarii i zakrystii. Szczegółowe informacje o wypominkach są przy wejściu do kościoła.
5. We wtorek spotkanie Kręgu Biblijnego o 18.45 (kościół); w środę o 19.15 próba chóru (kościół); w czwartek spotkanie grupy mam o 11.00 (kawiarenka, wejście od strony kancelarii).
6. W październiku różaniec codziennie o godz. 17.15. Plan całej sztafety różańcowej w intencji parafii jest wywieszony w gablocie, zaś w tym tygodniu ogarniamy naszą modlitwą szczególnie mieszkańców:
dziś: Placu Inwalidów,
w poniedziałek: ul. Kaniowskiej,
we wtorek: ul. Kniaźnina i ul. Karpińskiego,
w środę: ul. Koźmiana,
w czwartek: ul. Krajewskiego,
w piątek: ul. Krasińskiego,
w sobotę: ul. Małogoskiej,
w przyszłą niedzielę: ul. Mickiewicza,
7. W minionym tygodniu zmarł ks. Lucjan MUSIELAK, który przez 8 lat był wikariuszem naszej parafii. Pogrzeb odbył się w sobotę o 11.00 w kościele św. Anny na Starówce. W piątek w naszym kościele odbył się pogrzeb śp. Danuty KĄCKIEJ.
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…