XXVIII Niedziela Zwykła 11 października 2020 r.

przez

1. Dziś obchodzimy Dzień Papieski. Mamy możliwość wsparcia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która jest żywym pomnikiem św. Jana Pawła II. Kwesta odbywa się w kruchcie kościoła i jest połączona z loterią przetworów i innych „z proboszczowskiej spiżarni”. Zachęcamy do udziału i dziękujemy za wsparcie stypendystów Fundacji.
2. Dziś przy ołtarzu są wystawione relikwie św. Jana Pawła II – zachęcamy do prywatnej modlitwy za Jego wstawiennictwem w intencji naszej parafii.
3. Dziś o 19.00 drugi koncert festiwalowy pt. „Florete flores quasi lilium”. Wystąpi Schola Cantorum Beati Vladislai pod dyr. Piotra Ulricha. Zespół zaśpiewa także podczas Mszy Św. o 18.00. Szczegóły na plakatach, serdecznie zapraszamy.
4. Od dziś przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe. Imiona i nazwiska zmarłych można zgłaszać po Mszach Świętych w kancelarii i zakrystii. Szczegółowe informacje o wypominkach są przy wejściu do kościoła.
5. We wtorek spotkanie Kręgu Biblijnego o 18.45 (kościół); w środę o 19.15 próba chóru (kościół); w czwartek spotkanie grupy mam o 11.00 (kawiarenka, wejście od strony kancelarii).
6. W październiku różaniec codziennie o godz. 17.15. Plan całej sztafety różańcowej w intencji parafii jest wywieszony w gablocie, zaś w tym tygodniu ogarniamy naszą modlitwą szczególnie mieszkańców:
dziś: Placu Inwalidów,
w poniedziałek: ul. Kaniowskiej,
we wtorek: ul. Kniaźnina i ul. Karpińskiego,
w środę: ul. Koźmiana,
w czwartek: ul. Krajewskiego,
w piątek: ul. Krasińskiego,
w sobotę: ul. Małogoskiej,
w przyszłą niedzielę: ul. Mickiewicza,
7. W minionym tygodniu zmarł ks. Lucjan MUSIELAK, który przez 8 lat był wikariuszem naszej parafii. Pogrzeb odbył się w sobotę o 11.00 w kościele św. Anny na Starówce. W piątek w naszym kościele odbył się pogrzeb śp. Danuty KĄCKIEJ.
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

udostępnij