XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 27 WRZEŚNIA 2020 r.

przez

1. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W roku jubileuszowym pragniemy ogarnąć modlitwą całą naszą parafię, ulicę po ulicy… Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie
na godz. 17.15, zaś w najbliższych dniach w sposób szczególny mieszkańców:
– czwartek: ul. Bohomolca,
– piątek: ul. Bytomskiej,
– sobota: ul. Czarnieckiego,
– niedziela: ul. Dygasińskiego,
Plan całej „sztafety różańcowej w intencji parafii” jest w nowej gazetce oraz przy wejściu do kościoła.
2. W piątek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 18.00, spowiedź pół godziny przed każdą Mszą.
3. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 8.00.
4. W sobotę nasz chór parafialny będzie śpiewał w kościele oo. Kapucynów
przy ul. Miodowej podczas Mszy Świętej oraz Transitusu św. Franciszka. Zainteresowanych zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.
5. Za tydzień Niedziela Świętego Franciszka. Po każdej Mszy Św. modlitwa Papieża Franciszka. Z racji I niedzieli Adoracja Najświętszego Sakramentu
w kaplicy od zakończenia Mszy o 13.30 aż do nabożeństwa różańcowego.
6. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy III jesienny festiwal muzyki sakralnej. Koncerty odbędą się w cztery październikowe niedziele o godz. 19.00. Program w gazetce i na plakatach. Serdecznie zapraszamy.
7. Jest już książka intencji na rok 2021. Intencje można zamawiać i rezerwować w kancelarii (grafik pracy na gablocie) oraz w zakrystii.
8. Na frontonie kościoła został zamontowany czujnik jakości powietrza, która można sprawdzać przy użyciu aplikacji Eko Słupek.
9. W dniu dzisiejszym wolontariusze prowadzą zbiórkę na leczenie Beaty, która zbiera środki na alternatywną terapię onkologiczną w Szwajcarii. W Polsce wykorzystano już wszystkie możliwości leczenia i finansowania.

udostępnij