III Niedziela Adwentu 15 grudnia 2019

przez

1. Od dziś trwają w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Dziś nauka rekolekcyjna na każdej Mszy św. W poniedziałek i wtorek Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.00, 12.00, 18.00 i 20.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św.

2. Dziś w kościele o godz. 19.00 katecheza dla dorosłych.

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dziś po Mszy o 18.00 przy ul. Mierosławskiego 6.

4. W środę 18 grudnia o godz. 18.00, w kaplicy, zostanie odprawiona Msza święta rozpoczynająca jubileusz 70.lecia naszej parafii. Po Mszy świętej zapraszamy na film „Święta Faustyna w blasku Miłosierdzia”. W tym dniu kancelaria będzie otwarta tylko rano.

5. Dziś można wesprzeć działalność Kościoła na Wschodzie. Zaprzyjaźnieni misjonarze polscy z Kazachstanu przekazali przy tej okazji kalendarze misyjne. Możemy wesprzeć prowadzone przez nich domy dziecka.

6. Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny oraz prowadzi zbiórkę żywności i ofiar na paczki świąteczne. Zbiórka żywności trwa do 22 grudnia. 21 grudnia Caritas organizuje wigilię dla samotnych. Prosimy o zgłaszanie uczestników w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. W każdą środę w godz. 18.00 – 19.00, Caritas prowadzi dyżury w biurze przy ul. Mierosławskiego 6. Paczki świąteczne będą wydawane w piątek 20 grudnia od godz. 15.00

7. W kruchcie rozprowadzane są poświecone opłatki wigilijne. Ofiary będą przeznaczone na remont ogrzewania oraz niezbędne prace konserwatorskie.

8. Jak w każdą niedzielę zapraszamy serdecznie do parafialnej kawiarenki Pod Dobrym Aniołem. Jest to okazja do wspólnego świętowania niedzieli i budowania wspólnoty. Dziś ostatnia okazja przed świętami. Także dziś w kawiarence o godz. 19.00 spotkanie z poezją ks. Pasierba oraz wspomnienia o życiu kulturalnym stolicy podczas stanu wojennego.

9. 7 stycznia rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Nowych parafian i wszystkich, którzy do tej pory nie przyjmowali księdza po kolędzie, a chcieliby przyjąć Boże błogosławieństwo dla mieszkańców i domu, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii.

udostępnij

Recommended Posts