23 czerwca 2019

przez

1. W czwartek, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków. Wianki będą rozprowadzane przed Mszą św. Ofiary składane przy tej okazji zasilą fundusz remontowy parafii.

2. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post.

3. W sobotę /29 czerwca/ uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, Msze św. o godz. 7.30 – w intencji ks. Pawła Piotrowskiego, o 12.00 – w intencji x. Proboszcza oraz o godz. 18.00. Ofiary składane na tacę zostaną przekazane do dyspozycji papieża Franciszka. Po Mszy o godz. 12.00 ksiądz proboszcz zaprasza wszystkich na przyjęcie imieninowe do ogrodu przy plebanii wikariuszy na Mierosławskiego 6.

4. Na organizację obozu wakacyjnego dla polskich dzieci na Bukowinie zebraliśmy ok. 4000 PLN. Wszystkim ofiarodawcom pani Ania serdecznie dziękuje. Po wakacjach zostanie umieszczony fotoreportaż w kawiarence parafialnej.

5. Zapraszamy serdecznie do kawiarenki parafialnej. Mamy nadzieję, że będzie to miejsce miłych spotkań, wystaw i imprez kulturalnych. Kawiarenka powstała z inicjatywy parafian, zasila ona fundusz remontowy.

6. W tym tygodniu zostaną podjęte rozmowy z przedstawicielami Urzędu Dzielnicy, w celu renowacji bądź wymiany krzyża przy ul. Krajewskiego

7. W uroczystość Bożego Ciała zebraliśmy wystarczające fundusze na renowację monstrancji i kielicha po ks. Szymborskim. Prace zostaną podjęte jeszcze w czasie wakacji. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom. Naczynia liturgiczne w stanie obecnym są prezentowane dziś na stoliku przy chrzcielnicy.

8. Za tydzień o godz. 19.00 recital organowy w wykonaniu Aleksandra Grzybka. Serdecznie zapraszamy.

udostępnij