Ogłoszenia IV Niedzieli Wielkanocnej

przez

• W minioną niedzielę i poniedziałek gościliśmy w naszej parafii J.E. Ks. Kardynała Kazimierza Nycza, który był na Mszach Św. w niedzielę o godz. 9.15, 10.30, 11.45, 13.00 i 18.00. Była to Niedziela Dobrego Pasterza, a kardynał przybył z wizytą kanoniczną. Ordynariusza powitaliśmy uroczyście na Mszy o godz. 9.15. Z najmłodszym pokoleniem naszej parafii spotkał się na Mszy o godz. 11.45, natomiast na Mszy o godz. 13.00 udzielił młodzieży i grupie dorosłych sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej – sakramentu bierzmowania. Ponadto o godz. 16.00 nawiedził siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr św. Józefa oraz Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, a o godz. 17.00 spotkał się na plebanii z Radą Parafialną. Na zakończenie wizyty, w poniedziałek, nawiedził Szkołę Muzyczną, Szkołę Podstawową 65, Szkołę Specjalną oraz Gimnazjum 55.
Wizytacja kanoniczna, wizytacja biskupia, pasterska, są to odwiedziny w kościele katolickim, swoisty znak łaski i działania Ducha Świętego. Pierwsze takie wizytacje odbywali już Apostołowie, którzy odwiedzali gminy chrześcijańskie. Biskupi odwiedzają parafie w swojej diecezji każdego roku. Wizytacje kanoniczne w parafiach odbywają się co 5 lat.

 W poniedziałek, o godz. 19.00 kolejne spotkanie kursu przedmałżeńskiego.

• We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

 W najbliższą środę o godz. 19.00 spotkanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych tych dzieci, które chrzczone będą w kwietniu i maju.

 W najbliższy czwartek od godz. 16.00 adoracja i o godz. 18.00 Msza o uzdrowienia i o uwolnienie od udręczeń szatańskich.

• W sobotę o godz. 17.15 Różaniec prowadzony przez młodzież naszej parafii włączony w ogólnopolską Krucjatę Różańcową za naszą Ojczyznę.

 Są jeszcze wolne intencje mszalne na najbliższe dni. Można je zamawiać po Mszy w zakrystii lub w kancelarii.

 W minionym tygodniu był w naszej świątyni pogrzeb ś.p. Kazimiery Miniewskiej – przeżyła 104 lata. Módlmy się w jej intencji.

udostępnij

Comments

  1. Cześć, to jest komentarz.
    Aby zapoznać się z moderowaniem, edycją i usuwaniem komentarzy, należy odwiedzić ekran Komentarze w kokpicie.
    Awatary komentujących pochodzą z Gravatara.

Comments are closed.